Emma napja van. | 2024.04.19

Női kézilabda KEK - Hazai pályán került kilátástalan helyzetbe az FTC

2015-04-05 16:53:56

Hétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FTC a Midtjyllandtól a női kézilabda KEK elődöntőjében, a párharc első, vasárnapi mérkőzésén, így szinte kilátástalan helyzetbe került a dániai visszavágó előtt.

Női KEK, elődöntő, 1. mérkőzés:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Midtjylland (dán) 23-30 (13-15)

A ferencvárosiak - akik 2011-ben és 2012-ben KEK-et nyertek - nagyon idegesen kezdték a találkozót, 0-2-nél szerezték első góljukat, majd a folytatásban is a vendégek akarata érvényesült. Az első félidő gyakorlatilag üldözőversennyé alakult, miután a Midtjylland 7-2-es előnyre tett szert, és Tomoriék innen próbáltak meg felkapaszkodni. A dánok magabiztosak és gyorsak voltak, míg a magyar csapat sokat hibázott. Ezzel együtt a játékrész hajrájában, 9-14 után 13-15-re így is megközelítette ellenfelét a Fradi.
    A fordulás után gyorsan egyenlített Elek Gábor együttese, 15-15, majd 17-17 is volt az állás, ezt követően azonban megint ellépett a vendégegyüttes. A dánok német kapusa, Englert rendkívül jól védett, míg a Ferencvárosban Szamoránsky sok ziccert hagyott ki, Szucsánszki és Pena pedig büntetőket hibázott, így a különbség egyre nőtt. Az utolsó tíz percre már hitehagyottá vált a magyar együttes, semmi nem sikerült, és végül hét góllal veszített.