József napja van. | 2024.03.19

Faldum és Bragmayer sikere a triatlon ob-n

2020-07-19 00:19:16

A férfiaknál Faldum Gábor, a nőknél Bragmayer Zsanett nyerte meg a triatlonosok tatai országos bajnokságát szombaton.

Faldum 1:52:38 óra alatt ért célba az olimpiai távon, amely 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból és 10 km futásból áll, míg Bragmayer 2:04:38 óra alatt teljesítette a versenyt.
    A férfiaknál a tavalyi győztes Király István ezúttal a második helyre szorult, viszont Berekméri Levente megőrizte akkori harmadik helyét. A nőknél szintén az egy évvel ezelőtti első, Zelinka Gabriella lett a második, akit Soós Fanni követett.
    Lipták Tamás, a magyar szövetség szakmai igazgatója az MTI-nek elmondta: az előző években az elit versenyzők által kicsit elhanyagolt rövidtávú ob-n ezúttal kimondottan erős mezőny gyűlt össze, amelyen Faldum Gábor és Bragmayer Zsanett is végig kontroll alatt tartotta a viadalt.
    "A verseny jó idénykezdet volt és pozitív visszaigazolása a pár napja véget ért tauplitzi magaslati tábornak. Már nagyon várom a vegyes váltók szerdai világbajnoki válogatóját" - nyilatkozta Bragmayer Zsanett.
    "Nagyon jó szervezés és pálya várt minket. Jó erőben éreztem magam, fél szemmel már a szerdai szupersprint versenyre figyeltem, ott más erényeket kell majd megcsillantani" - mondta Faldum Gábor.