Auguszta napja van. | 2024.03.29

Fucsovics kiesett a nyolcaddöntőben

2019-01-09 17:40:00

A hetedik helyen kiemelt Fucsovics Márton két szettben kikapott szerdán a hazai közönség előtt szereplő John Millmantől a sydneyi keménypályás tenisztorna nyolcaddöntőjében.

A világranglistán karriercsúccsal 35. magyar játékos előzőleg egyszer találkozott az ATP-rangsorban 38. riválisával: 2017-ben az ilkleyi füves pályás versenyen a magyar teniszező nyert 6:3, 2:6, 6:1-re.
    A 29 éves ausztrál eddigi legnagyobb sikere a negyeddöntős részvétel volt a tavalyi US Openen, ahol a 16 között nagy meglepetésre a 20-szoros Grand Slam-bajnok Roger Federert búcsúztatta.
    A 26 éves nyíregyházi játékos - aki először jár Sydneyben - 1:2-nél elvesztette az adogatását, majd 4:1-es hátrányba került, s ekkor már 10 rontott ütésnél tartott, míg labdabiztosabb ellenfele csak 3-nál. Az újabb brék után a közönség által támogatott Millmannek 5:1-nél három szettlabdája volt, bár Fucsovics bátor játékkal szépített, 5:3-nál azonban riválisa már kiszerválta a 36 perces játszmát.
    A második szett első játékában az ausztrál rögtön elvette Fucsovics adogatását, s bár a magyar visszabrékelhetett volna, 30-40-nél nem tudta kihasználni a lehetőséget, így Millman előbb 2:0-ra, majd 3:1-re elhúzott. A hazai játékos ellenfelével szemben stabilan szervált, tartotta brékelőnyét, s 5:4-nél le is zárta az összecsapást.