György napja van. | 2024.04.24

Kilenc érmet nyertek a magyar birkózók az egyetemi vb-n

2018-09-10 11:12:00

Kilenc érmet, köztük két aranyat nyertek a magyar versenyzők a birkózók egyetemi és a főiskolai világbajnokságán.

A magyar sportági szövetség hétfői tájékoztatása szerint a brazíliai Goianiában rendezett viadalon Galambos Ramóna a nők 55 kilogrammos kategóriájában, valamint Borsos Bálint a szabadfogásúak 125 kilogrammos súlycsoportjában állhatott fel a dobogó felső fokára.
    Tóth Bendegúz szabadfogásban (92 kg) és kötöttfogásban (97 kg) is versenyzett, s mindkét fogásnemben a második helyen zárt. Szintén ezüstérmet nyert Nagy Mihály (szabadfogás 86 kg) és Balatoni Bence (kötöttfogás 67 kg), míg Gergely László (szabadfogás, 70 kg), Tomin Márton (szabadfogás 97 kg), valamint Fritsch Róbert (kötöttfogás 72 kg) bronzot szerzett.