Auguszta napja van. | 2024.03.29

Simán győzött, de nem jutott negyeddöntőbe a magyar női válogatott

2018-02-15 18:21:00

A magyar női tollaslabda-válogatott nem jutott negyeddöntőbe a kazanyi csapat Európa-bajnokságon.

A magyarok kedden megszorongatták a legutóbb bronzérmes spanyolokat, majd szerdán a szlovákokat felülmúlták, végül a csoportkör csütörtöki zárófordulójában 5-0-ra legyőzték a portugálokat. Így a kvartett második helyén zártak, ám szettaránnyal lemaradtak a nyolc közé jutást jelentő két legjobb csoportmásodik pozícióról, a franciák és a törökök mögött harmadikként végeztek ebben az összevetésben - tájékoztatta az MTI-t Csorba József, a magyar szövetség elnöke.
    "Megtettünk mindent, kicsi hiányzott" - összegzett.
    A férfiak az angoloktól elszenvedett keddi vereség után szerdán a legyőzték a grönlandiakat, s a csoportkört a szlovákok ellen zárják.

Eredmény, 3. forduló:
    nők:
Magyarország-Portugália 5-0
---------------------------
Kőrösi Ágnes-Sonia Goncalves 2-0 (13, 16)
Madarász Réka-Adriana F. Goncalves 2-0 (5, 8)
Sándorházi Vivien- Mariana Chang 2-0 (6, 7)
Bukoviczki Nikoletta, Gonda Daniella-Adriana F. Goncalves, Sonia Goncalves 2-1 (18, -16, 9)
Madarász Réka, Sándorházi Viven-Mariana Chang, Ana Reis  2-1 (-16, 10, 20)

szerdán játszották:
Magyarország-Szlovákia 4-1
    kedden játszották:
Spanyolország-Magyarország 3-2

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Spanyolország 3 győzelem/0 vereség, 2. Magyarország 2/1, 3. Szlovákia 1/2, 4. Portugália 0/3

később:
    férfiak:
Magyarország-Szlovákia 16.00
Magyarország-Grönland 4-1
Anglia-Magyarország 5-0

A nőknél hat csoportban zajlottak a küzdelmek, a csoportelsők mellett a két legjobb második lépett tovább. A férfiaknál hét csoport van, és az elsők mellett a legjobb második lesz tagja a negyeddöntő mezőnyének.