Gedeon napja van. | 2024.03.28

Vereséggel kezdtek a magyarok Tallinnban

2018-02-08 08:06:00

A magyar női válogatott 2-1-re kikapott a svédektől szerdán a Fed Kupa euro-afrikai zóna I-es csoport tallinni tenisztornájának nyitányán.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint a párharcot Jani Réka-Luca (620. a világranglistán) kezdte meg Cornelia Lister (418.) ellen, és bár a második szettet 6:0-lal hozta, végül 2 óra 17 perces csatában kikapott. A második egyes meccsen Gálfi Dalma (265.) ellenfele Rebecca Peterson (137.) volt, aki igazolta a papírformát, és 1 óra 13 perc alatt nyert.
    A tét nélküli párosra Gálfi és Stollár Fanny (209.) állt ki Mirjam Björklund és Jacqueline Cabaj Awad ellen, s a magyar duó 1 óra 30 perc alatt győzött.
    A C jelű négyesben Juhász Gábor kapitány együttese csütörtökön a szlovénokkal, pénteken pedig a horvátokkal találkozik. A csoportgyőzelem elődöntőt érne, ahol a B csoport első helyezettjével találkozna a nemzeti csapat, ha viszont utolsó lesz, akkor szombaton osztályozóra kényszerül a B jelű hármas sereghajtója ellen. Másodikként helyosztót játszik, harmadikként pedig nem kell pályára lépnie a torna zárónapján.
    Tavaly a magyarok ötödikként zártak Tallinnban.

Eredmények:
    C csoport, 1. forduló:
Svédország-Magyarország 2-1
-----------------------------
Cornelia Lister - Jani Réka-Luca 6:2, 0:6, 7:6 (8-6)
Rebecca Peterson-Gálfi Dalma 6:3, 6:2
Mirjam Björklund, Jacqueline Cabaj Awad-Gálfi Dalma, Stollár Fanny 6:7 (4-7), 3:6