Gedeon napja van. | 2024.03.28

Szövetségi értékelés: nagy magyar sikert hozott az U23-as triatlon Eb

2017-08-07 14:38:38

Nagy sikerként értékelte az U23-as triatlon-válogatott három érmet eredményező Európa-bajnoki szereplését Bátorfi Béla, a magyar sportági szövetség (MTSZ) elnöke.

A férfiaknál Bicsák Bence - a júliusi, tiszaújvárosi világkupa-viadal győztese - nyert a Velencei-tónál rendezett Eb-n, Dévay Márk harmadik, míg a nők mezőnyében Bragmayer Zsanett második lett. A mezőnyök a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló távot 31 fokos vízben, 41 fokos melegben teljesítették szombaton.
    Egy nappal később vegyes váltóban a magyar csapat - a szövetség tájékoztatása szerint egy versenybaleset miatt - ötödik lett.
     A kontinens legjobb 23 év alatti triatlonosainak versenyeit a web-közvetítésnek köszönhetően 225 ezren látták - olvasható az MTSZ hétfői közleményében.
    Az Eb-re közel 30 országból csaknem 200 sportoló és kísérője érkezett Velencére.