Emma napja van. | 2024.04.19

Czibere: a kormányzati felzárkózáspolitika hosszú távú programokban érdekelt

2017-02-23 16:59:00

A kormány a társadalmi felzárkózáspolitikája során hosszú távú programokban érdekelt - hangsúlyozta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára csütörtökön Budapesten, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat által szervezett szakmai háttérbeszélgetésen.

    Czibere Károly elmondta, hogy tapasztalat azt mutatja, ha egy programot nem a helyi erőforrások feltérképezésén és megerősítésén keresztül folytatnak, akkor az nem lesz hosszú távon fenntartható.
    Fontosnak nevezte, hogy a programok azután is működjenek, ha esetleg a célra fordított európai uniós források csökkenek vagy leállnak.
    A foglalkoztatás kapcsán Czibere Károly elmondta, a mai világban már nem érdek az, hogy a hátrányos helyzetű falvakba vigyék a munkát, sokkal nagyobb érték lett a mobilizáció. Az elsődleges munkaerőpiacra való bekapcsolódáshoz nagyon fontos a mobilitás elősegítése, például céges buszjáratokkal - tette hozzá.
    Hangsúlyozta: a mobilitásnak a jövőben sokkal nagyobb szerepet kell kapnia a felzárkózásban.
    Cseresnyés Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára arról beszélt, a közfoglalkoztatás "kvázi" tranzitfoglalkoztatásnak indult, és már lehet látni, hogy azt egyre többen hagyják el. 
    Született egy kormányzati döntés, amely célként határozza meg azt, hogy a felkészítés, az anyagi támogatás segítségével csökkentsék a közfoglalkoztatásban lévő emberek számát, és őket az elsődleges munkaerőpiacra vigyék - közölte.
    Cseresnyés Péter szólt arról is, hogy számos olyan program fut az Emmi-nél és az NGM-nél, amely az elsődleges munkaerőpiacra készíti fel vagy segíti az embereket.
    Különböző mérések szerint 40-50 ezer, de "durván" 100 ezer közfoglalkoztatott van, akik az elsődleges munkaerőpiacon elhelyezhetőek lennének - közölte.
    Réthy Pál belügyminisztériumi főosztályvezető azt emelte ki, hogy nagyon fontos lenne megerősíteni a munkaerőpiaci szolgáltatásokat, és erre van kormányzati szándék.
    Vecsei Miklós, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke a megbeszélésen szólt arról, hogy a körülbelül háromszáz hátrányos helyzetű kistelepülésen esetenként olyan nehézségekkel kell szembenézni, amelyeket önmaguk nem tudnak megoldani, szemben a többi önkormányzattal. Ezért ezeken a helyeken más eszközrendszerre van szükség - mondta, példaként említve, hogy az eladósodás problémája tizedére csökkent ott, ahol előrefizetős mérőeszközöket használnak.
    Moravcsik László projektmenedzser elmondta, a Roma As Resource elnevezésű, nyolc országot - Bulgária, Csehország, Magyarország, Moldova, Románia, Szerbia, Szlovákia és Ukrajna -, valamint 21 civil és állami szervezetet összefogó európai uniós program célja, hogy segítse a romák munkaerőpiaci részvételét a régióban.
    A program a következő két és fél évben valósul meg, vezető partnere a Magyar Máltai Szeretetszolgálat.

 



Képújság
Sajómente Média Alapítvány
Legfrissebb híreink
19:45
- Időjárás-jelentés
17:19
- Novemberben kerül országszerte a mozikba Herendi Gábor új filmje
16:03
- A kazincbarcikai Városvédők megválasztásuk esetén eltörlik a magánszemélyek helyi adóit, 50 ezer forintot adnak Karácsonykor a nyugdíjasoknak és a gyermekét egyedül nevelő szülőknek
15:27
- NVI: eddig közel 400 ezer ajánlóívet igényeltek a jelöltek és jelölőszervezetek
14:48
- Magyar Ásványolaj Szövetség: a harmadik-negyedik helyen van a hazai dízel és benzin ára a környező országok között
14:06
- Mészáros Csoporté a Magyarország piacvezető kiskereskedelmi babaáruházlánca, a Brendon Holding Kft.
13:03
- KSH: a benzin 3,2, a dízel 5 százalékkal drágább Magyarországon a régiós átlagnál
12:12
- Megvesztegetett boncmesterek ellen emeltek vádat a fővárosban
11:05
- NAK: bővült a falugazdász-hálózat és a kamarai tagoknak nyújtott szolgáltatások köre
10:09
- Insura.hu: 5,9 százalékkal emelkedtek a casco díjak az első negyedévben
MTI hírfelhasználó