Emma napja van. | 2024.04.19

Evezős olimpiai kvalifikációs regatta - Pétervári-Molnár Bendegúz kvótát szerzett

2016-05-24 14:56:27

Pétervári-Molnár Bendegúz kvótát szerzett a riói játékokra normálsúlyú egypárevezősben. A magyar sportoló azzal harcolta ki az indulási jogot, hogy kedden a harmadik helyen végzett a szám döntőjében a luzerni, úgynevezett végső olimpiai kvalifikációs regattán.

A magyar sportoló remekül versenyzett a fináléban, ahol az első három helyezett jutott kvótához. A nemzetközi szövetség honlapjának közvetítése szerint féltávnál, 1000 méternél még az utolsó helyen haladt, ezután azonban felzárkózott az élbolyhoz és az 1500-as ellenőrzőpontnál már negyedik volt. Az utolsó métereken látszott, hogy a belga Hannes Obrenótól már nem lehet elvenni az első, az ausztrál Rhys Granttól pedig a második helyet, de a harmadik kvótáért óriási harc alakult ki Pétervári-Molnár és a dán Sverri Nielsen között. Az izgalmas befutó aztán a magyarnak sikerült jobban, aki 26 századmásodperccel megelőzte riválisát, így a célban ő örülhetett.
    Pétervári-Molnár Bendegúz, a Budapesti Evezős Egyesület 23 éves versenyzője az első magyar evezős kvótát szerezte a riói játékokra.
    A magyaroknak még két keddi döntőben van lehetőségük indulási jogot szerezni.