Félix napja van. | 2026.06.09

A rendőrség eljárást indított az összedőlt székesfehérvári épület ügyében

2026-06-02 09:59:00

A Székesfehérvári Rendőrkapitányság ismeretlen tettes ellen indított eljárást hétfőn, miután összeomlott egy bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület Székesfehérváron, amelynek romjai alól egy embert életveszélyes állapotban mentettek ki.

Összeomlott egy bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület Székesfehérváron

Székesfehérvár, 2026. június 1. A székesfehérvári hivatásos tűzoltóság egységei, a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat és a HUNOR Hivatásos Katasztrófavédelmi Mentőszervezet munkatársai dolgoznak a székesfehérvári épületomlás sérültjének kiszabadításán 2026. június 1-jén. Életveszélyes állapotban mentették ki a férfit az összeomlott épület romjai alól. Egy bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület omlott össze Székesfehérváron. MTI/Vasvári Tamás

Szabó Imre, a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense az MTI érdeklődésére elmondta, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés miatt indult eljárás.

A katasztrófavédelem helyszíni tájékoztatása alapján a sérült mentése több órán keresztül zajlott mintegy 140 hivatásos tűzoltó és önkéntes mentőszervezetek bevonásával az ország minden tájáról.

Összeomlott egy bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület Székesfehérváron

Székesfehérvár, 2026. június 1. A székesfehérvári hivatásos tűzoltóság egységei, a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat és a HUNOR Hivatásos Katasztrófavédelmi Mentőszervezet munkatársai dolgoznak a székesfehérvári épületomlás sérültjének kiszabadításán 2026. június 1-jén. Életveszélyes állapotban mentették ki a férfit az összeomlott épület romjai alól. Egy bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület omlott össze Székesfehérváron. MTI/Vasvári Tamás

Az Országos Mentőszolgálat közlése szerint a székesfehérvári épületomlás helyszínén a sérült ellátása már a kiszabadítás közben megkezdődött. Az OMSZ Hunor mentőcsapathoz is tartozó bajtársai védőfelszerelésben, a törmelék között kúszva elérték a romok alá szorult férfit, akinél fájdalomcsillapítást és oxigénterápiát is alkalmaztak. A kimentést követően a férfi vérkeringése összeomlott.

Rövid újraélesztés után a mentők intubálva, lélegeztetve, életveszélyes állapotban szállították kórházba a férfit, aki alsó végtagi és medencetáji, belső sérüléseket szenvedett.


Borítókép: Székesfehérvár, 2026. június 1. A székesfehérvári hivatásos tűzoltóság egységei, a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat és a HUNOR Hivatásos Katasztrófavédelmi Mentőszervezet munkatársai dolgoznak a székesfehérvári épületomlás sérültjének kiszabadításán 2026. június 1-jén. Életveszélyes állapotban mentették ki a férfit az összeomlott épület romjai alól. Egy bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület omlott össze Székesfehérváron. MTI/Vasvári Tamás



Képújság
Sajómente Média Alapítvány
Legfrissebb híreink