Tivadar napja van. | 2025.04.20

NAV: zárjegy nélküli cigarettát árult egy férfi a fiával egy kecskeméti piacon

2024-08-14 13:05:00

Mintegy 1300 doboz magyar zárjegy nélküli cigarettát, 40 különféle ízesítésű elektromos cigarettát és csaknem 60 doboz hamis parfümöt találtak a pénzügyőrök egy férfinél és fiánál egy kecskeméti piacon - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint a pénzügyőrök civilruhás ellenőrzést tartottak a piacon, amikor észrevettek egy táskával sétáló férfit, aki a vásárlókat megszólítva a fiával cigarettát kínált eladásra.

A járőrök a több mint hárommillió forint értékű illegális terméket lefoglalták. A két férfival szemben jövedéki törvénysértés, költségvetési csalás, az iparjogvédelmi jogok megsértése és versenytárs utánzása bűncselekmény miatt indítottak eljárást - áll a közleményben.