Emma napja van. | 2024.04.19

Dobogósok csatája – KKSE

2015-03-16 15:45:00

Igazi kézilabda csemegét ígért a szombaton Putnokon megrendezésre került NB II-es férfi kézilabda mérkőzés, hiszen a tabella két dobogósa a második helyen álló Hajdúnánás és a harmadik helyen álló Kazincbarcika csapott össze a bajnoki pontokért. Erre szokták azt mondani, hogy rangadó, és ez az állítás tökéletesen illett is a találkozóra. Az első félidőben kissé megilletődötten kézilabdáztak a hazaiak és ezt kihasználva, hamar négy gólos előnyre tettek szert a tavalyi évben még az NB I/b-ben szereplő hajdúságiak. Az elrontott lövések után, de még a gólok után is rendre átrohantak az ekkor még szelősen védekező Barcikán. A kapuban Teremy László több bravúrt is bemutatott, hétméterest hárított, neki köszönhetően nem tudott még jobban elhúzni a Nánás. Az első félidő végére fel is jött egy gólra a Barcika, de emberhátrányba került és ezt jól használta ki a Hajdúnánás. Félidő 11-14

A második félidő első perceiben három gólt is szerezve ledolgozta a hátrányát a hazai csapat, de a vezetést nem sikerült átvenni. 15-16 –os eredménynél hosszú percekig „beragadt” az eredmény, ekkor szinte áthatolhatatlan volt a barcikai védelem, ha mégis eljutott a labda a kapuig, akkor pedig Teremy védett. Sajnos az ellenfél is kitűnően védekezett, jól látszott, hogy kiválóan feltérképezték a kazincbarcikai támadásokat, Felföldi pedig a nánási kapuban parádézott. Minden egyes gólért nagyot kellett küzdeni a csapatoknak, nem is sűrűn zördültek meg a hálók. Többször is előfordult, hogy perceket kellett várni egy-egy találatra. Ekkor már minden egyes szituációnak döntő jelentősége volt, hiszen, ha valamelyik csapat két gólosra tudta volna növelni az előnyét, talán meg is nyerhette volna a meccset. Ez viszont nem következett be, egy gól itt, egy gól ott volt a recept a második félidő közepétől. 20-20-as állásnál emberelőnyhöz jutott a Barcika, ekkor még kb. 3 perc lehetett hátra, de nem sikerült a gólszerzés, mert újfent Felföldi hárított. Támadhatott a Nánás, próbálta húzni az időt, hiszen hátrányba voltak, sok szabálytalanság mellett végül kapura lőttek, de a lövésük „elhalt” a sáncoló kezek között. Az utolsó támadás lehetősége tehát a hazaiaké. Még egy időkérés, ekkor már csak kicsivel több, mint 20 másodperc volt hátra. Elindul a labda, kézről-kézre jár, majd egy tökéletes kombináció végén Mészáros a szó szoros értelmében beragasztja a labdát a jobb alsó sarokba. Óriási üdvrivalgás, de még pár másodperc hátra van, az ellenfél előre dobja a labdát, de a hazaiak elütik. Vége! 21-20-ra győz a Kazincbarcika, a játékosok önfeledten ünnepelnek a nézők vastapsa közepette.

Kazincbarcikai KSE – Hajdúnánás ROBZOL 2000 KSE 21-20 (11-14)
Putnok, Városi Sportcsarnok
100 néző
Vezette: Kovács, Major

KKSE : Teremy (kapus) – Steinbinder 2, Dobó, Szilágyi Á., Mészáros 6, Hangos 6, Novák 2. csere: Kornis (kapus), Bíró (kapus), Szilágyi Sz. 2, Saláta 1, Kovács R. 2, Kovács D., Nagy, Gál, Balogh

Edző: Závodszky István

Március 21.-én újabb erőpróba előtt állnak a kézilabdások. Szombaton délután a Debrecen látogat el Putnokra. A mérkőzés délután három órakor kezdődik.