Auguszta napja van. | 2024.03.29

Férfi kézilabda BL - Drámai csatában nyert a Veszprém Szkopjéban

2014-11-15 20:07:28

Drámai csatában egy góllal nyert a Veszprém a Vardar Szkopje csarnokában, ezzel óriási lépést tett a csoportelsőség felé a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

Férfi BL, 5. forduló:
    C csoport:
Vardar Szkopje (macedón) - MKB-MVM Veszprém 23-24 (11-13)
---------------------------------------------------------
a veszprémi gólszerzők: Ilic 7, Zeitz 4, Chema 4, Nilsson 3, Ugalde 3, Schuch 1, Sulic 1, Margus 1

A százszázalékos Veszprém remekül kezdett, Ilic gyorsan szerzett három gólt, miközben a társak többször labdát loptak, Mikler pedig bravúrokat mutatott be a kapuban. A 9. percben, 2-5-nél kénytelen volt időt kérni a veretlen Vardar edzője. Ettől valamelyest feljavult a hazaiak játéka, és gyorsan fel is jöttek 5-7-re. A folytatásban a Veszprém rövid ideig állta rohamokat, ám ellenfele emberhátrányban a 21. percben egyenlített (8-8). Aztán jött az időkérés, és megint sokkal jobban pörgött a magyar bajnok, különösen Zeitz volt elemében (9-12), miközben még büntetőt is rontottak a hazaiak. A szünet előtti hajrában emberhátrányban játszott a Veszprém, így csökkent az előnye.
    A második félidő elején állandósult a különbség, ám amikor csökkent a lendület, fordított a Vardar (43. perc: 18-17). Időt kért a magyar csapat trénere, ám Sterbik továbbra is remekül védett, elbizonytalanította a veszprémi támadókat.
    Aztán nagy nehezen sikerült egyenlíteni a helyenként durván védekező szkopjeiek ellen (21-21). Sőt, Ilic szerencsés góljával az 54. percben ismét a Veszprém vezetett, erre időt kért a Vardar.
    Gulyást az izlandi bírók - akik gyakran tévedtek a magyar csapat kárára - kiállították, majd fordítani tudott a Szkopje. Kritikus szakaszban Mikler hétméterest hárított, Chema pedig egyenlített. Támadhattak a hazaiak, Brumen - aki néhány pillanattal korábban büntetőt hibázott - elveszítette a labdát, lerántotta a kitörni igyekvő Chemát, ezért piros lapot kapott, a Veszprém pedig büntetőt lőhetett. Ilic ezt értékesítette, ezzel nyert a magyar bajnok.

csütörtökön játszották:
Rhein-Neckar Löwen (német) - Celje (szlovén) 31-27 (13-15)
    vasárnap játsszák:
Montpellier (francia)-Csehovkije Madvegyi (orosz) 17.45
    Az állás: 1. Veszprém 10 pont/5 mérkőzés, 2. Szkopje 7/5, 3. RN Löwen 6/5, 4. Montpellier 3/4, 5. Celje 2/5, 6. Csehov 0/4

D csoport:
Mol-Pick Szeged - Dunkerque (francia) 16.00
Aalborg (dán)-Kielce (lengyel) 16.50
    csütörtökön rendezték:
Motor Zaporizzsja (ukrán)-Schaffhausen (svájci) 31-26 (18-13)
    Az állás: 1. Kielce 8 pont/4 mérkőzés, 2. Szeged 6/4, 3. Aalborg 5/4, 4. Schaffhausen 3/5, 5. Zaporizzsja 2/5 (129-134), 6. Dunkerque 2/4 (92-100)
    A csoportokból az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.