Gedeon napja van. | 2024.03.28

Evezős ergométeres Eb - Magyar dobogósok Győrben

2016-01-16 13:30:56

A magyar versenyzők egy ezüst- és két bronzérmet nyertek szombaton a győri Audi Arénában rendezett evezős ergométeres Európa-bajnokságon, amely a hazai indulók számára egyben országos bajnokság is volt.

Mindhárom magyar érem a nőknél született: a könnyűsúlyúaknál Polivka Dóra másodikként, Bene Dorottya pedig harmadikként zárt, míg a nyílt kategóriában Fekete Beatrix lett harmadik - utóbbi ezzel egyben megvédte ob-elsőségét.
    A férfiaknál hármas cseh, illetve hármas osztrák siker született, a nőknél pedig ukrán és osztrák győztest avattak.
    Az Eb-n - amelynek Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Győr polgármestere volt a fővédnöke - összesen tíz versenyszámot bonyolítottak le, az épek normál- és könnyűsúlyú futamai mellett hat paraversenyre is sor került. Utóbbiaknál két számban is magyar versenyző lett az aranyérmes: Pető Zsolt és Lőrincz Krisztina egyformán az AS kategóriában győzött, Lőrincz ezzel megismételte tavalyi sikerét.
    A magyar szövetség tájékoztatása szerint a versenyre húsz ország közel 350 evezőse nevezett.
    Az ergométeres ob vasárnap folytatódik a győri csarnokban, akkor a korosztályos és egyetemi versenyeket rendezik meg.

LTA: Valentyina Zagot (orosz) 3:44.00

Az a táv, amelyet le kellett húzni a gépen, 2000 méter - a parasportolóknál 1000 méter - volt.