Gedeon napja van. | 2024.03.28

Tóth Tamás lett a legjobb magyar Edmontonban

2019-07-21 10:49:00

A legjobb magyarként Tóth Tamás a 20. helyen végzett a triatlon világbajnoki-sorozat edmontoni versenyén.

A viadal honlapja szerint Tóth 56:09 perc alatt teljesítette a távot, amely 750 méter úszásból, 22 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból állt. A másik magyar induló, Faldum Gábor (58:13) a 34. lett a nehéz versenyben, amelyet az 54 tagú mezőnyből 15 triatlonos nem tudott befejezni.
    A nőknél a 41 versenyző közül csak három nem ért célba, egyetlen magyarként Kovács Zsófia (1:05:26 óra) a 32. helyen zárt.
    A férfiaknál a brit Jonathan Brownlee (54:52), a nőknél az ausztrál Emma Jackson (1:01.23) lett a győztes.
    A vb-sorozat következő, egyben utolsó állomása az augusztus végi, lausanne-i döntő lesz.