Andrea napja van. | 2024.04.18

Hatodik lett a magyar könnyűsúlyú négypárevezős

2018-07-14 18:30:00

A hatodik helyen végzett a magyar könnyűsúlyú négypárevezős egység szombaton az evezősök luzerni világkupa-versenyén.

A nemzetközi szövetség honlapja alapján a Csiszár Péter, Fiala Balázs, Tamás Bence, Forrai Dávid kvartett előtt német, dán, holland, cseh, ausztrál volt a sorrend a fináléban.
    A másik magyar hajó, a könnyűsúlyú egypárban érdekelt Galambos Péter a B döntőben másodikként célba érve összesítésben a nyolcadik helyet szerezte meg.
    A luzerni volt az idei világkupa-sorozat harmadik, egyben utolsó állomása, a svájci regattán 37 ország több mint 600 versenyzője indult. A sportág következő nagy eseménye az augusztus 2. és 5. között Glasgow-ban - a multisport Európa-bajnokság keretein belül - sorra kerülő kontinensbajnokság, majd a szeptember 9. és 16. közötti, plovdivi világbajnokság lesz.