Auguszta napja van. | 2024.03.29

Az Eger bejutott a nyolcas döntőbe

2018-04-01 15:50:00

Az Eger nyolc góllal nyert a spanyol Sabadell vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének vasárnapi játéknapján, így biztosította a helyét a nyolcas döntőben.

A sorozat honlapjának tudósítása alapján az egriek az első perctől kézben tartották a mérkőzést, végül Strahinja Rasovic és Hosnyánszky Norbert gólerős játékának köszönhetően magabiztos győzelmet arattak. A házigazdák a harmadik negyed elején felzárkóztak ugyan egygólos hátrányra (7-8), de a hátralévő időben már csak a vendégcsapat játékosai voltak eredményesek.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 11. forduló:
    B csoport:
Sabadell (spanyol) - ZF-Eger 7-15 (2-3, 3-4, 2-5, 0-3)
a magyar csapat gólszerzői: Rasovic 5, Hosnyánszky 4, Angyal, Bedő, Hárai, Kovács G., Lőrincz, Vlahopulosz 1-1
    Az állás: 1. Pro Recco 30 pont, 2. ZF-Eger 25, 3. Spandau 04 (német) 21, 4. Szolnok 21, 5. Jadran Herceg Novi (montenegrói) 16, 6. Steaua Bucuresti (román) 12, 7. Sabadell (spanyol) 6, 8. AZC Alphen (holland) 0