Emma napja van. | 2024.04.19

Metzben veszített a Ferencváros

2018-02-05 07:52:00

A Ferencváros két góllal kikapott a kapus Csapó Kyra csapata, a francia Metz vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének második fordulójában, vasárnap, miután a mérkőzést követően 27-25-re módosították az eredetileg 28-25-ös végeredményt.

Eredmény,
    női Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. forduló, 2. csoport:
Metz (francia) - FTC-Rail Cargo Hungaria 27-25 (13-10)
-----------------------------------------------------
a Ferencváros gólszerzői: Lukács 7, Háfra 4, Schatzl, Snelder, Van der Heijden 3-3, Hornyák 2, Kovacsics, Faluvégi, Szucsánszki 1-1

Kapkodó játékkal és kihagyott helyzetekkel kezdte a mérkőzést mindkét csapat, ezért az első tíz perc során mindössze három gól született (1-2). Az FTC hamarosan három találattal elhúzott, de a Metz alig több mint egy perc alatt egyenlített (6-6). A franciák először a hajrában szerezték meg a vezetést, sőt a magyar csapat időkérése után sorozatban négyszer voltak eredményesek (13-10).
    A második felvonás közepén már öt gól volt a különbség, mert a hazaiak hatékonyabban támadtak és magabiztosabban védekeztek (22-17), és a Ferencvárosnak a hajrában sem volt reális esélye az egyenlítésre.
    Az FTC hivatalos honlapjának tudósítása szerint a mérkőzés végén kisebb incidens támadt a pályán, mert a franciák egyik gólja felkerült az eredményjelzőre, miközben azt a játékvezetők nem adták meg. A lefújás után nem lehetett tudni a hivatalos végeredményt, az európai szövetség honlapján eleinte 28-25 szerepelt, majd 27-25-re módosították.
    A mezőny legeredményesebb játékosa a metzi Ana Gros tíz góllal.
    A magyar csapat jövő szombaton a német bajnok Bietigheimet fogadja Dabason a BL középdöntőjében.

A csoport állása: 1. Vardar Szkopje (macedón) 12 pont, 3. Metz 8, 3. Ferencváros 6 (175-166), 4. Buducnost Podgorica (montenegrói) 6 (154-151), 5. SG BBM Bietigheim (német) 2 (150-176), 6. Thüringer HC (német) 2 (141-170)