József napja van. | 2024.03.19

A Pótát legyőző Szőcs a női bajnok, Boll nyert a férfiaknál

2018-02-05 07:50:00

A nőknél a negyeddöntőben Póta Georginát búcsúztató romániai magyar Szőcs Bernadette, a férfiaknál pedig a német Timo Boll nyerte meg az asztaliteniszezők Európa Top 16-bajnokságát a svájci Montreux-ben.

A nyolcadik helyen kiemelt, marosvásárhelyi születésű Szőcs vasárnap előbb négy szettben megverte a svéd Matilda Ekholmot, majd a döntőben a címvédő, holland Li Jiénél is jobbnak bizonyult. A 22 éves játékos az egész torna során mindössze egy játszmát vesztett, a döntőben.
    A férfiaknál két német, Boll és az előző három évben győztes Dimitrij Ovtcharov játszotta a finálét, s előbbi négy szettben diadalmaskodott.
    Szőcs először, míg a 36 esztendős Boll 2002, 2003, 2006, 2009 és 2010 után hatodszor nyerte meg a rangos európai viadalt.
    A tornát a korábbi gyakorlattal ellentétben kieséses rendszerben bonyolították le, ezúttal tehát nem volt csoportszakasz, a végső sikerhez négy meccset kellett nyerni. A győztes mindkét nemnél hatezer euróval gazdagodott.
    Az 5-8. pozícióban záró Póta Georgina nyolcadszor indult a bajnokságon - amely 2014-ig 12 fős volt -, a legjobb eredménye a tavalyi ötödik hely, az elődöntőbe még egyszer sem sikerült bejutnia.
    Eredmények (a torna honlapjáról):
    férfiak:
    --------
    elődöntő:
Dimitrij Ovtcharov (német, 1.)-Jonathan Groth (dán, 8.) 4-1 (10, 7, 9, -9, 10)
Timo Boll (német, 2.)-Vlagyimir Szamszonov (fehérorosz) 4-2 (-10, 6, 4, -12, 5, 10)