József napja van. | 2024.03.19

Férfi kézilabda Eb - A házigazda legyőzte a világbajnoki ezüstérmest

2018-01-21 08:20:00

A házigazda horvát válogatott négy góllal legyőzte a világbajnoki ezüstérmes Norvégia csapatát a férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában szombaton.

A hazai együttes a zágrábi mérkőzés első félidejében végig két-három góllal vezetett, majd a szünet után tovább növelte előnyét, így a skandinávoknak nem volt számottevő esélyük az egyenlítésre.
    A Telekom Veszprém norvég jobbátlövője, Kent Robin Tönnesen nyolc lövésből négy gólig jutott. Klubtársa, a horvát cserekapus Mirko Alilovic négy lövésből egyet sem tudott hárítani. A mezőny legeredményesebb játékosa a norvég Sander Sagosen volt, aki 13 kísérletből nyolcszor talált be, a meccs legjobbjának pedig a hatgólos Manuel Strleket választották.

Eredmények, középdöntő, 2. forduló:
    I. csoport, Zágráb:
Horvátország-Norvégia 32-28 (17-15)
    korábban:
Franciaország-Svédország 23-17 (10-8)
    Az állás: 1. Franciaország 6 pont/3 mérkőzés (87-73), 2. Horvátország 6/4 (120-108), 3. Norvégia 4/4 (124-119), 4. Svédország 4/3 (82-79), 5. Fehéroroszország 0/3 (76-90), 6. Szerbia 0/3 (74-94)
    A csoportok első és második helyezettje jut az elődöntőbe.