Auguszta napja van. | 2024.03.29

A Thüringer otthonában győzött a Ferencváros

2017-10-22 17:25:00

Az FTC-Rail Cargo Hungaria négy góllal nyert a német Thüringer HC otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, vasárnap.

Eredmény,
    Női BL, 3. forduló, C csoport:
Thüringer HC (német)-FTC-Rail Cargo Hungaria 25-29 (15-14)
------------------------------------------------------
az FTC gólszerzői: Pena 9, Kovacsics 7, Jovanovic, Van der Heijden 3-3, Schatzl, Faluvégi 2-2, Szucsánszki, Snelder, Mészáros R. 1-1

A Ferencváros teljes csapattal utazott Nordhausenbe, a hazaiak 16-os keretében viszont öt hely is üresen maradt. Ennek ellenére a Thüringer - a cseh Iveta Luzumova irányításával - gyorsan elhúzott 4-0-ra, a magyar együttes öt és fél perc után volt először eredményes.
    A sokat hibázó vendégcsapat Bíró Blanka védéseinek köszönhette, hogy nem került komolyabb hátrányba, de amikor mindkét kapu előtt hatékonyabbá vált a játéka, percek alatt sikerült egyenlítenie (6-6), a 21. percben pedig a spanyol Nerea Pena vezérletével a vezetést is átvette (11-12).
    Az FTC a jó támadójáték mellé párosuló gyenge védekezés miatt a szünetben ismét minimális hátrányban volt (15-14).
    A második felvonás elején ismét fordított, majd egyre szervezettebb, összeszedettebb játékkal ellépett a Ferencváros (18-22). A hajrában újabb fordulat következett a közepes színvonalú mérkőzés alakulásában, ugyanis a németek felzárkóztak (24-25), de végül Bíró Blanka védéseinek és Kovacsics Anikó góljainak köszönhetően a magyar csapat négy találattal nyert.
    A házigazdák - és egyben a mezőny - legeredményesebb játékosa Luzumova volt tíz góllal.
    A Ferencváros november 4-én folytatja szereplését a BL-ben, amikor a Thüringert fogadja.

szombaton játszották:
B csoport: Rosztov-Don (orosz)-Győri Audi ETO KC 23-22 (12-12)
    A csoport állása: 1. Győr 4 pont (75-62), 2. Rosztov-Don 4 (70-70), 3. Midtjylland (dán) 4 (63-70), 4. Brest Bretagne (francia) 0