Gedeon napja van. | 2024.03.28

Rasovszky Miklós junior Európa-bajnok lett a nyíltvízi úszóknál

2016-09-10 18:49:00

A világbajnoki arany után az Európa-bajnoki cím is Rasovszky Kristófé lett a juniorkorú nyíltvízi úszók mezőnyében Olaszországban.

A Magyar Úszó Szövetség szombati tájékoztatása szerint a veszprémi versenyző a piombinói kontinensviadalon meggyőző fölénnyel, 10 másodperces előnnyel végzett az élen a 10 kilométeres távon. Rasovszky júliusban, a hollandiai Hoornban is óriási fölénnyel lett korosztályos világbajnok. A másik magyar induló, Drigán Zoltán a 11. helyen végzett az olaszországi Eb-n.
    A lányoknál a két éve junior-világbajnok, Eb-ken kétszer ezüstérmes Kiss Nikolett ezúttal feladta a küzdelmet. Farkas Adél a bronzérmestől 2.1 másodpercre lemaradva negyedik lett, Sömenek Onon Katalin pedig további 1.9 másodperccel később célba érve ötödikként zárt.
    "Kiss Nikit kórházba vitték, úgy tudjuk, egy könyökös eltalálta a halántékát, ezért kellett kiszállnia. Az elsődleges vizsgálatos szerint szerencsére minden rendben van nála" - tudatta a szövetséggel Gellért Gábor szövetségi kapitány.
    Vasárnap a 4x1250 méteres vegyesváltókkal zárul az Eb a Tirrén-tengerben.