Gedeon napja van. | 2024.03.28

Történelmi izraeli és belga aranyérem a torna szerdöntőkben

2021-08-01 16:10:00

Kiélezett küzdelemben Artem Dolgopyat nyerte a férfi tornászok talaj döntőjét a tokiói olimpián, így ő szerezte Izrael első ötkarikás érmét a sportágban. Ugyancsak történelmi sikert aratott felemáskorláton a belga Nina Derwael.

Az ukrán születésű Dolgopyat ugyanúgy 14,933 pontot kapott, mint a spanyol Rayderley Zapata, közöttük magasabb kivitelezési pontszám döntött Dolgopyat javára. A kínai Hsziao Zso-teng lett a harmadik, neki ez a harmadik érme a japán fővárosban: korábban összetettben lett második és ugyancsak bronzérmes a csapatversenyben.
    A brazil Rebeca Andrade, az összetett második helyezettje a női ugrás mezőnyében egyedüliként jutott 15 pont fölé. A címvédő Simone Biles a finálétól visszalépett mentális okok miatt, de így is lett ezen a szeren amerikai érem Mykayla Skinner révén egy ezüst.
    Lólengésben a brit Max Whitlock - a 2012-es bajnok Berki Krisztián korábbi nagy riválisa - megvédte címét a tokiói játékok eddigi legmagasabb pontszámával. Li Csi Kaj Tajvan történelmének első olimpiai tornaérmét szerezve másodikként végzett. A japán Kaja Kazuma a csapatezüst után lett harmadik ezen a szeren.
    A felemáskorlát fináléjában - ahol Kovács Zsófia második számú tartalék volt - Derwael nagy fölénnyel megszerezte a belga tornasport első ötkarikás aranyérmét. Az összetettben első, csapatban második amerikai Sunisa Lee a harmadik helyen végzett, mert még az orosz Anasztaszija Iljankova is megelőzte.